09124866548

نردبان صنعتی در مدل های مختلف و قیمت مناسب + ارسال فوری

همه ی ما در منازل خود ازانواع نردبان ها برای انجام کارهای مختلف استفاده میکنیم . بعضا نردبان ها از جنس فلز، چوب،پلاستیک، آلومینیوم، فایبر گلاس و ... می باشد . امروزه بسیاری از مشاغل به نردبان در کسب و کار خود احتیاج دارند. اعم از مغازه دارها ، سوپر مارکت ها، تولیدی ها و حتی کارخانجات بزرگ. اما نکته ای که حائز اهمیت می باشد نوع و جنس و ارتفاع نردبان ها بنا به نوع کسب و کار می باشد . نردبان ها انواع مختلفی دارند: نردبان خانگی، نردبان مخابراتی، نردبان تاشو، نردبان آسانسور، نردبان تلسکوپی، نردبان فانتزی و نردبان صنعتی که به توضیح این نردبان میپردازیم. خود نردبان صنعتی نیز دارای مختلفی در انواع طرح ها و سایزهای مختلف می باشد .نکات مهمی که در انتخاب نردبان حائز اهمیت می باشد: قدرت، ارتفاع، جنس، ایمنی، مساحت و رنگ می باشد بهترین رنگ و نوع پوشش نردبان در قسمت های بدنه ی نردبان،مدل هایی است که دارای پوشش الکترواستاتیک هستند زیرا در برابر دما  دارای مقاومت هستند و تغییر رنگ نمی دهند. نردبان های صنعتی همانطور که از نام آن پیداست مخصوص مشاغل حرفه ای و صنعتی می باشد. همانطور که از نام این نردبانها بر می‌آید، این دسته از نردبانها برای کارهای حرفه‌ایی و در ارتفاع بالا مناسب‌اند. بدلیل ارتفاع بلندی که این نردبان های دارند بهتر است که جنس آن از مواد سبک و مقاوم مانند آلومینیوم استفاده شود.  و پایه‌ها و ایجاد تعادل در این نردبانها به خاطر ارتفاع بلندشان بسیار مهم است. معمولا روکش پایه‌ها از جنس پلاستیک آجدار انتخاب میشود که ضریب امنیت را بالا می‌برد. از آنجایی ایجاد تعادل در این نردبانها مهم می باشد ، معمولا پایه‌های این نوع نردبان ها عریضتر در نظر گرفته می‌شوند.

جنس روکش پله‌ها برای جلوگیری از سر خوردگی دارای روکش‌های پلاستیکی یا الکترواستاتیک هستند که به زمین چسبندگی پیدا کنند و از لغزندگی و سر خوردن جلوگیری شود.مدل دیگر نردبان ها ، نردبان آسانسوری می باشد . در بعضی مواقع در اتاقک های آسانسور از چهارپایه و پله های معمولی نمیتوان استفاده کرد و حتما باید از آسانسور مخصوص استفاده کرد، در این مواقع، باید از نردبان اختصاصی که مقاوم و غیر لغزنده استفاده کرد. باید به نوع قرارگیری نردبان نیز توجه کرد. معمولا زاویه قرارگیری نردبان بین 70 تا 76 درجه است. اگرنردبان ثابت باشد و ارتفاع آن کمتراز 1/5 مترباشد،زوایای دیگری نیزقابل استفاده هستند و باید برای رعایت استاندارها همواره یکی از این نردبان های مخصوص در اتاقک آسانسور موجود باشد. نوع دیگر نردبان مخابراتی می باشد،.نردبان مخابراتی محصولی ساده، منعطف، سبک و مقاوم است. دلیل نام‌گذاری،استفاده گسترده تکنسین‌های شرکت مخابرات از این مدل نردبان است که در طول زمان، نام مخابرات را روی آن گذاشته شده است. نردبان دوم و سوم روی پله اول خود یک گیره فولادی چنگک مانند دارند که روی پله‌های نردبان پایینی سوار می‌شوند.به این ترتیب کاربر می‌تواند نردبان دوم را روی هر کدام از پله‌های نردبان پایینی که دوست داشته باشد قرار داده، ارتفاع مطلوب خود را بسازد و بالا برود. نکته مهم در اینجاست که کاربر این محصول را باید به دیوار یا هر سطح مقاوم و بلند دیگر مانند درخت یا دکل برق تکیه داده و استفاده کند. نوع دیگر نردبان که در این مبحث توضیح داده می شود نردبان تلسکوپی می باشد. استفاده از نردبان تلسکوپی به دلیل تنوع استفاده از آن رواج پیدا کرده است. میتوانید این نوع نردبان را بنا به نیاز و ارتفاع مورد نظر خود تغییر داد و به همین دلیل مورد استفاده ی بیشتر نسبت به انواع دیگر قرار می گیرد. 

چرا به سراغ نردبان های صنعتی فلزی برویم؟

دقت داشته باشید که در صنایع مختلف، نمی توان از چوب به عنوان متریال قابل اعتمادی استفاده کرد. به همین دلیل هم، نردبان های چوبی معمولا کاربردی در مصارف صنعتی ندارند. اما نردبان های فلزی، الومینیومی و پلاستیکی را می توان در صنعت به کار برد. از بین این سه نوع متریال، معمولا توصیه شده است تا از انواع فلزی برای صنایع مختلف بهره بگیرید. این توصیه به دلیل مزایایی است که این نوع نردبان از آن برخوردار است. این مزایا شامل موارد زیر می باشد:
1. دوام و استحکام بالا
فلز جزو متریال هایی است که می تواند دوام و استحکام هر محصولی را بالا ببرد. به همین دلیل هم معمولا برای محصولاتی که نیاز به مقاومت بالایی دارند، از فلزات کمک می گیرند. نردبان های صنعتی نیز به دلیل طول زیادی که دارند، باید از استحکام خوبی برخوردار باشند تا بتوانند وزن نیروی انسانی را تحمل کنند.
2. قیمت به صرفه
نردبان های فلزی معمولا در بازار با قیمت مناسبی به فروش می رسند. در صنعت نیز به دلیل این که نیاز به کاهش هزینه های جانبی است، باید به سراغ چنین نردبان هایی رفت. البته در تعیین قیمت یک نردبان صنعتی، عوامل زیادی دخیل هستند که باید آن ها را هم مد نظر قرار دهید.

معایب نردبان های صنعتی فلزی

اما قبل از خرید چنین نردبان صنعتی، حتما باید به این موضوع دقت داشته باشید که یک نردبان فلزی، ممکن است معایبی هم به دنبال داشته باشد. به عنوان مثال:
1.  وزن نسبتا سنگین
با توجه به این که خود فلز وزن نسبتا سنگینی دارد، بنابراین، بسته به میزان استفاده از آن در نردبان، وزن نردبان صنعتی نیز به همان میزان بالا خواهد رفت. به همین دلیل هم معمولا افراد در جابه جایی چنین نردبان هایی مشکل دارند. قبل از انتخاب نردبان صنعتی فلزی، حتما این مورد را لحاظ کنید.
2. خوردگی و زنگ زدگی
یکی دیگر از معایبی که متریال های فلزی می توانند به همراه داشته باشند، امکان خوردگی و زنگ زدگی در شرایط خاص است. اگر صنعتی که شما قرار است آن را دایر کنید، در یک منطقه شرجی واقع شده است، این نوع نردبان را به شما پیشنهاد نمی کنیم. چرا که در مدت زمان نسبتا کمی ممکن است دچار زنگ زدگی و خوردگی شود. این را هم به خاطر بسپارید که اگر با چنین مشکلی مواجه شدید، نمی توان از آن برای صنایع مختلف استفاده کرد. زیرا زنگ زدگی سبب کاهش کیفیت و استحکام نردبان می شود و در نتیجه آن، ممکن است خسارات جانی و مالی برای شما به بار آورد.

چرا به سراغ نردبان های آلومینیومی برویم؟

انواع آلومنیومی نردبان های صنعتی نیز در بازار وجود دارند. شما می توانید با بررسی مزایا و معایب این نوع نردبان، برای خرید آن تصمیم گیری کنید. این نوع نردبان نیز همانند انواع فلزی از استحکام خوبی برخوردار است. به طوری که نمی توان فرق چندانی بین این دو نوع در نظر گرفت. اما مزیتی که این نوع نردبان نسبت به انواع فلزی دارد، وزن سبک آن است. در حقیقت به دلیل استفاده از آلومینیوم در ساخت آن، می توانید به راحتی آن را با خود به محل های مختلف حمل کنید. از دیگر مزایایی که می توان برای آن در نظر گرفت، خاصیت ضد زنگ بودن این نوع نردبان است؛ این یعنی این نردبان یکی دیگر از معایب نردبان های فلزی را رفع کرده است. به همین دلیل هم برای مناطق شرجی، بیشتر به استفاده از نردبان های آلومینیومی روی می آورند.

انواع نردبان صنعتی پر طرفدار

در بازار ایران، چندین نردبان پر طرفدار به فروش می رسند که می توانید با توجه به ویژگی هر یک، برای خرید بهترین نردبان اقدام کنید.
1- نردبان قدم
از جمله نردبان های پر کاربرد در صنایع مختلف، همین نردبان قدم است. این نردبان معمولا به دلیل وزن کمی که دارد، مورد استقبال خیلی از صنایع قرار می گیرد. در حقیقت، به دلیل همین وزن کم، به راحتی قابل جا به جایی خواهد بود. به علاوه، با توجه به ویژگی هایی که دارد، هم می تواند در مصارف خانگی به کار رود و هم این که برای صنایع بزرگ مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این ها نیز، این نردبان می تواند در محیط های غیر تخصصی نیز به کار گرفته شود.
2- نردبان های فرمت
یکی از ویژگی هایی که برای مصارف صنعتی خیلی به کار می آید، امکان تغییر ارتفاع و سایز یک نردبان است. در بین نمونه های موجود در بازار، نردبان های فرمت از این قابلیت برخوردار اند. در واقع شما می توانید بسته به نیاز خود، در موقعیت های مختلف با تنظیم سایز نردبان، از این ویژگی آن بهره بگیرید. نردبان های فرمت برای داشتن چنین ویژگی، معمولا از دو قسمت برخوردار اند. در بازار، به یک بخش آن که معمولا به صورت ثابت روی زمین قرار می گیرد پایه، و به خش متحرک آن پروازی می گویند. معمولا بخش پروازی آن برای این که بتوان ارتفاع نردبان را تغییر داد، در امتداد پایه قرار گرفته روی زمین قابل جا به جایی است. با این قابلیت، شما می توانید بخش پروازی آن را برای ارتفاع های بلندتر، از پایه آن دور کنید. اما اگر نیاز داشته باشید تا در ارتفاع پایین تر کار کنید، می توانید این بخش را به سمت پایه بکشید. البته در مصارف صنعتی، باید این نکته را مد نظر قرار داد که امنیت این نوع نردبان، کمی نسبت به سایر نردبان ها پایین تر است. چرا که با تغییر ارتفاع آن، نمی توان انتظار ضریب ایمنی بالایی از بخش پروازی آن داشت.


 

3- نردبان های تاشو
اگر بخواهیم از لحاظ ضریب ایمنی نردبان های مختلف را با هم مقایسه کنیم، معمولا نردبان های تاشو در بالای لیست قرار می گیرند. به علاوه، یکی دیگر از مزایایی که سبب شده تا استفاده از این نوع نردبان در صنعت بیش تر از سایر نردبان ها باشد، قابلیت حمل راحت آن است. همانطور که از نام آن پیداست، شما می توانید با تا کردن آن، به راحتی آن را به مکانی دیگر جا به جا کنید. به علاوه، برای نگهداری از آن نیز نیاز به فضای زیادی نخواهید داشت. اما مهم ترین ویژگی که برای این نوع نردبان در نظر گرفته اند، همین بحث استحکام و دوام آن است. در صنعت اگر نردبانی از استحکام خوبی برخوردار نباشد، نمی توان روی آن حساب باز کرد. اما نردبان های تاشو معمولا وزن قابل توجهی را پوشش می دهند و می توان با خیال راحت از آن در صنایع مختلفی بهره گرفت.
4- نردبان های سکو
نردبان های صنعتی سکو بیشتر برای صنایعی به کار گرفته می شوند که نیاز به کار طولانی مدت باشد. نیروی انسانی معمولا پس از مدتی کوتاهی ایستادن روی پله های نردبان، خسته می شود و همین موضوع می تواند ایمنی وی را به خطر اندازد. اما نیروی انسانی می توان با استفاده از نردبان های سکو، به صورت طولانی مدت در یک مکان به فعالیت بپردازد. به علاوه، قابلیت انعطاف بیشتری هم خواهد داشت.

قیمت نردبان صنعتی

همانطور که پیش تر هم اشاره کردیم، نردبان های صنعتی در مدل ها و طرح های مختلفی عرضه می شوند. شما باید قبل از خرید هر یک، نیاز خود را در نظر داشته باشید. پس از این که مورد مناسب خود را انتخاب کردید، باید بسته به شرکت سازنده و جنسی که دارد، قیمت آن را هم تعیین کرد. بنابراین، اولین فاکتوری در تعیین قیمت یک نردبان صنعتی نقش بسزایی دارد، همین نوع نردبان است؛ مطمئنا نردبان های سکو قیمتی متفاوت با نردبان های تاشو خواهند داشت. در مصارف صنعتی زیاد نباید به قیمت یک نردبان توجه کرد؛ چرا که امنیت نیروی انسانی شما به کیفیت و استحکام همین محصول بستگی دارد. اگر از کیفیت پایینی برخوردار باشد، هر لحظه ممکن است جان یکی از نیروهای انسانی شما در خطر باشد. در بازار ایران نردبان های صنعتی ارزان قیمتی هم وجود دارند؛ ما نمی گوییم که این موارد نمی توانند گزینه خوبی برای شما باشند. پیشنهاد ما این است که حتما نردبانی را انتخاب کنید که بتواند نیاز شما را با بهترین شرایط برطرف سازد.

چرا باید به کیفیت یک نردبان صنعتی توجه کنیم؟

چندین دلیل وجود دارد که باید به جای قیمت، به کیفیت یک نردبان توجه کنید. از جمله این دلایل، می توان موارد زیر را نام برد:
1. ایمنی نردبان
این را به عنوان یک اصل کلی در نظر داشته باشید که هرچه کیفیت یک نردبان بالاتر باشد، ایمنی آن نیز بالاتر خواهد بود. ایمنی ممکن است تمرکز نیروی انسانی را هم بر هم بزند. چرا که وی در طول فعالیت خود، مدام از شکستن نردبان و یا افتادن خودش ترس دارد. اما زمانی که ایمنی نردبان صنعتی شما تضمین شده باشد، دیگر چنین نگرانی وجود نخواهد داشت. ایمنی نردبان های صنعتی به خصوص در ارتفاع های بالاتر، بیشتر از سایر مواقع خود را نمایان می سازد.


 

2. کاهش هزینه های جانبی شما
دقت داشته باشید که اگر نردبان صنعتی بی کیفیتی تهیه کنید، ممکن است پس از گذشت مدت کمی، دوباره نیاز به خرید یک گزینه بهتر داشته باشید. چرا که این نردبان ها ممکن است در همین مدت کوتاه، کیفیت و کارایی خود را از دست دهند. به علاوه، اگر خسارتی هم به بار آورند، هزینه آن از جیب شما کم خواهد شد. شما به عنوان صاحب یک کسب و کار، مطمئنا به فکر دور انداختن یک نردبان نیستید؛ هیچ وقت دوست ندارید که به همین زودی به فکر تعویض نردبان خود باشید.
3. ماندگاری و دوام بالا
ماندگاری یک نردبان صنعتی با کیفیت، خیلی بیشتر از سایر انواع بی کیفیت آن است. به همین دلیل هم می تواند در دراز مدت، هزینه های شما را به طرز قابل توجهی کاهش دهد.

شماره تلفن خرید نردبان صنعتی چه شماره ای می باشد ؟
جهت خرید تردبان صنعتی ، با شماره موبایل 09124866548 تماس بگیرید .
قیمت نردبان صنعتی چند است ؟
قیمت نردبان صنعتی با توجه به تعداد درخواستی و مدل نردبان صنعتی مد نظر متغیر می باشد.
کدام نوع نردبان صنعتی برای من مناسب می باشد ؟
جهت مشاوره درباره انتخاب بهترین نردبان صنعتی ، می توانید با ما تماس بگیرید.
ارسال نردبان صنعتی به چه صورت می باشد ؟
تمامی سفارشات به صورت آنی ارسال می شود.
تعداد بازدید این مطلب : 709
تماس با ما
آدرس: میدان حسن آباد، روبه روی درب آتش نشانی ، پلاک 3
موبایل : 09124866548 - 09122167813
تلفن : 02166701410 - 02166711464
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز فروش تجهیزات فروشگاهی در تهران می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح