09124866548

انواع قفسه راک با قیمت عالی + گارانتی و نصب رایگان

در مورد قفسه راک چقدر اطلاعات دارید ؟  از بین قفسه های فلزی نوع دیگر آن که خود به چند دسته تقسیم می شود قفسه فلزی راک می باشد . قفسه بندی راک نوعی از قفسه بندی فلزی می باشد که به 3 نوع ققفسه راک سنگین ، قفسه راک نیمه سنگین و قفسه راک سبک می باشد که هر کدام قابلیت تحمل وزن های متفاوتی را دارند .

قفسه فلزی راک سنگین تحمل وزن یک تن تا سه تن، قفسه فلزی نیمه سنگین تا وزن 300 کیلوگرم و قفسه فلزی راک سبک تا وزن 150 کیلوگرم را دارد . هر کدام از این قفسه ها طبق اقلامی که روی آنها قرار میگیرد مورد استفاده قرار میگیرد و قفسه فلزی راک سنگین برای مشاغلی سخت و اقلامی که وزن خیلی بالایی دارند مانند کارخانجات ماشین سازی مورد استفاده قرار می گیرد .

برای ساخت قفسه راک از اجزای مختلفی مثل قاب راک، بازوی راک، کفپوش پانل راک، رابط، محافظ ستون، محافظ قاب، توری محافظ، محافظ پشت قفسه، تابلو راهنما و پالت ها هستند که هر کدام دارای تعاریف جداگانه می باشد . به عنوان مثال قاب راک که قاب یا همان فریم است که به عنوان چارچوب اصلی قفسه اجرا می‌شود و بخش‌های اصلی آن را پوشش می‌دهد. این قاب مشخص کننده ی اندازه قفسه راک می باشد، توری محافظ: یک پوشش توری خاص برای محافظت از قفسه فلزی راک و تجهیزات قرار گرفته روی آن میباشد.یا محافظ پشت قفسه کهبه عنوان یک سیستم محافظتی است که بر قسمت پشتی قفسه قرار گرفته و ازسقوط تجهیزات جلوگیری می‌کند.

قفسه بندی راک

دلیل اینکه بیشتر مشاغل از قفسه بندی راک در انواع مختلف استفاده میکنند مزایایی از قبیل  نظم بخشیدن به کالاهای انبار، استحکام بالا جهت کالاهای حجیم و سنگین، قابلیت رد و بدل شدن هوا بین کالاها، پیاده سازی و اجرای آسان و منعطف و امکان تغییر فواصل طبقات بسته به نوع کالاها می باشد . قفسه فلزی راک قابلیت نگهداری تجهیزات گوناگون صنایع مختلف اعم از مشاغل سنگین و مشاغل سبک،برای انبار کردن مواد غذایی ، استفاده در انبار مواد دارویی و همیچنین برای تقسیم فضا به بخشهای مختلف استفاده جهت سهولت دسترسی به تجهیزات و تقسیم بندی آنها را دارد.

قفسه راک در تهران

قفسه های راک با امکان استفاده موثرتر از فضای موجود، کارایی عملیات انبار را بهبود می بخشد. قفسه بندی راک انبار به مدیران انبار کمک می کند تا از فضای عمودی بهتر استفاده کنند زیرا می توانند مواد را بدون خطر در قفسه های بلند ذخیره کنند. قفسه‌بندی راک همچنین انبارها را مرتب‌تر می‌کند، که کارایی را بهبود می‌بخشد و به جلوگیری از جابجایی کالاها کمک می‌کند. استفاده مداوم از قفسه‌ها برای ذخیره‌سازی، زمان برداشتن و کنار گذاشتن را افزایش می‌دهد و انعطاف‌پذیری فضای موجود را بهبود می‌بخشد. اکثر قفسه‌های رتک انبار از فولاد ساخته شده‌اند که طول عمر بالایی دارند.
در یک انبار اتفاقات زیادی می افتد. بنابراین هنگام تولید سیستم قفسه بندی راک، ایمنی اولویت ما است. هر قفسه طوری تنظیم شده است که ترس از مواجه شدن با حوادث را زمانی که انبار شما مشغول کسب درآمد برای شما است، از بین ببرد. کالاها در هر اندازه و وزن را می توان با سیستم نوآورانه قفسه بندی ما با خیال راحت ذخیره کرد. برای دستیابی به ایمنی مطلوب، ما آزمایشات کامل را در آزمایشگاه های تخصصی انجام می دهیم. دلیل وزن بسیار زیاد ذخیره شده در قفسه راک، ارتفاعی که قفسه ها در آن نگهداری می شوند و ماهیت غیرقابل پیش بینی محیط های انبار، ایمنی قفسه راک بخش مهمی از استفاده مسئولانه از قفسه راک است. چند قانون اساسی وجود دارد که دارندگان قفسه پالت می توانند از آنها پیروی کنند تا مطمئن شوند که محیط انباری را که برای پرسنل و محصول ایمن است حفظ می کنند.
انواع قفسه راک
انجام بررسی‌های ایمنی منظم یکی از ساده‌ترین مراحلی است که می‌توان برای اطمینان از اینکه قفسه‌بندی راک در شرایط ایمن برای استفاده است انجام داد. بررسی های ایمنی قفسه راک باید شامل بررسی این باشد که مطمئن شوید پالت ها به گونه ای آسیب نبینند که یکپارچگی ساختاری را به خطر بیندازد. برخورد لیفتراک با ستون های عمودی رایج است و می تواند قاب های عمودی را در موقعیتی قرار دهد که به طور قابل توجهی استحکام را کاهش دهد. بررسی های ایمنی همچنین باید بر روی تأیید اینکه قفسه بندی به اندازه کافی زنگ زده یا خورده نشده است تا فولاد را ضعیف کند، متمرکز شود.
عکس قفسه راک
منظور جلوگیری از حوادثی مانند ریزش قفسه، ضروری است که از قفسه های راک برای ذخیره سازی بیش از ظرفیت وزن مورد نظر خود استفاده نشود. هنگام خرید قفسه پالت، مشتریان باید مطمئن شوند که مقدار وزنی را که روی قفسه ذخیره می‌کنند دقیقاً محاسبه کرده‌اند و تأیید کرده‌اند که کمتر از ظرفیتی است که قفسه راک آنها در آن رتبه‌بندی می‌شود. اگر از قفسه راک برای ذخیره سازی بیش از ظرفیت مورد نظر استفاده شود، می تواند برای پرسنل انبار بسیار خطرناک باشد. مدیران انبار همچنین باید مراقب باشند که علائم آشکاری که ظرفیت قفسه راک را نشان می‌دهند بر روی قفسه نصب شده است تا اپراتورهای لیفتراک از میزان ذخیره ایمنی روی قفسه‌ها آگاه باشند. دانستن ظرفیت قفسه بندی راک لازم برای برنامه شما بسیار مهم است. تیرهای قفسه راک که معمولاً در مورد قفسه راک قطره‌ای با نیروی گرانش در جای خود نگه داشته می‌شوند، باید با کمک گیره‌های ایمنی تیر قفسه پالت محکم شوند این گیره های ایمنی ممکن است با خود تیرها همراه باشند، اما اغلب چنین نیستند. در این صورت گیره ها باید خریداری و نصب شوند تا از جابجایی تصادفی تیرها توسط لیفتراک ها جلوگیری شود که می تواند منجر به آبشار خطرناکی از محصول و قفسه راک شود.

قطعات قفسه بندی راک

پایه های قفسه ی راک (با نام مستعار ستون های قفسه راک یا قاب های عمودی) تکیه گاه های جانبی سازه هستند. آنها ارتفاع و عمق سیستم قفسه بندی پالت را تعیین می کنند. پایه‌ها در ارتفاع‌ها، عرض‌ها و اندازه‌های مختلف برای پشتیبانی از انواع وزن و ظرفیت مورد نیاز موجود هستند.
قطعات قفسه راک
تیرهای قفسه بندی راک ریل های سنگینی هستند که پایه ها را به هم متصل کرده و قفسه های راک را ایجاد می کنند. تیرها نیز عرض سازه را تعیین می کنند. تیرها در طول‌ها و ارتفاع‌های زیادی برای برآوردن وزن و ابعاد مورد نیاز مواد ذخیره‌شده در دسترس هستند. تیرها نیز در دو سبک مختلف موجود هستند، سبک تیرهای پله ای یا سبک تیرهای جعبه ای. سبک تیر امکان استفاده از تکیه گاه های اختیاری یا پوشش سیمی را فراهم می کند. تیرهای قفسه راک را می توان در هر ارتفاعی که از سطح زمین مورد نیاز است تنظیم کرد و به راحتی برداشته شده و برای نیازهای در حال تغییر آینده در سطح دیگری تنظیم شد.

لوازم جانبی قفسه بندی راک

لوازم جانبی مختلفی وجود دارد که می‌توانند سیستم قفسه‌بندی راک را متناسب با نیازهای فردی منطقه ذخیره‌سازی یا فضای انبار سفارشی کنند. چند نمونه از لوازم جانبی مختلف که می‌توان اضافه کرد عبارتند از: دکینگ سیمی، محافظ پست، بند دیواری، اتصالات پشت به پشت، لنگرها، پانل‌ها، تسمه‌های ایمنی، جداکننده‌ها، تکیه‌گاه‌های راک و موارد دیگر.

نصب قفسه راک

ابعاد قفسه‌ بندی راک

قبل از تهیه قفسه راک جدید، کاربران باید ابعاد مورد نیاز را تعیین کنند. هر جزء قفسه بندی راک قاب عمودی، تیر و عرشه سیمی، ابزار اندازه گیری خاص خود را دارد. قاب های عمودی از نظر عمق، ارتفاع و ابعاد ستون اندازه گیری می شوند. عمق قاب با اندازه گیری فاصله از بیرون یک ستون عمودی تا بیرون ستون عمودی دیگر محاسبه می شود. عمق مورد نیاز برای یک برنامه مشخص با برداشتن عمق پالت‌هایی که استفاده می‌شوند و کم کردن 8 اینچ محاسبه می‌شود. 8 اینچ کم می شود تا به لبه پالت قفسه ی راک اجازه داده شود تا تیرهای قفسه راک را به اندازه 4 اینچ در دو طرف آویزان کند. این امر پشتیبانی بهینه ای را برای قفسه فراهم می کند، در حالی که به طور همزمان مقداری فضا برای خطا در هنگام بارگیری و تخلیه فراهم می کند. یکی دیگر از ابعاد مهم قفسه راک که باید در نظر گرفته شود، ارتفاع صفحه تیر است. ارتفاع وجهی پرتو پیش بینی کننده ظرفیت پرتو است، یعنی هر چه ارتفاع سطح تیر کمتر باشد، ظرفیت کمتر است و بالعکس. اندازه گیری ارتفاع چهره تیر با اندازه گیری فاصله عمودی بین لبه بالایی تیر و لبه پایینی هنگامی که تیر در حالت افقی قرار دارد انجام می شود.

خرید انواع قفسه بندی راک

خرید قفسه راک

قفسه راک را می‌توانید با قیمت مناسب از ما خریداری کنید. قفسه‌های راک کیفیت بسیار خوبی دارد و وزن زیادی را تحمل می‌کند‌. با این قفسه تمام اشیاء غیر صروری را در آن نگهداری کنید. قفسه های راک که به طور گسترده به عنوان قفسه های انبار نیز شناخته می شوند، نوعی قفسه بندی سنگین است که برای نگهداری پالت ها، معمولاً در یک برنامه انبار استفاده می شود. قفسه های راک به دلیل توانایی آنها در افزایش ظرفیت ذخیره سازی بدون نیاز به اجاره یا ساخت فضای اضافی در تنظیمات انبار در سراسر جهان یافت می شوند. قفسه های راک بسته به نیازهای هر کاربرد، از نظر اندازه و ظرفیت بسیار متفاوت هستند. طیف گسترده ای از تولید کنندگان قفسه راک وجود دارد که قفسه های راک را در رنگ های مختلف، سبک های سوراخ دار، ظرفیت ها و کیفیت محصول عرضه می کنند. قفسه های راک معمولاً از قاب های عمودی، تیرهای متقاطع و عرشه های سیمی تشکیل شده اند که در بالای تیرها قرار می گیرند.

تحمل وزن قفسه بندی راک

قفسه راک سنگین و نیمه سنگین دارای ظرفیت تحمل وزن متفاوتی می باشند . معمولا نوع قفسه راک نیمه سنگین تا 300 کیلوگرم و نوع قفسه بندی سبک تا 150 کیلوگرم را تحمل می کند. همچنین نوع قفسه راک سنگین نیز تحمل وزن تا 3 تن را دارا می باشد .

انواع قفسه بندی پالت راک

یکی از انواع قفسه بندی راک، قفسه بندی پالت راک است. این نوع قفسه بندی، کاربردهای زیادی دارد و توانسته طرفدار زیادی هم در بازار پیدا کند. این نوع قفسه بندی با توجه به ویژگی هایی که دارد، بیشتر برای انبارهایی استفاده می شود که نیاز به تغییر دمای مداوم دارند. با در نظر گرفتن این که این قفسه بندی از پوشش گالوانیزه برخوردار است، می توان انتظار قابلیت های ضد زنگ و ضد پوسیدگی از آن را داشت. به همین دلیل هم یکی کاربردهای آن، در سردخانه ها است. این نوع قفسه بندی بسته به نوع کالا و اندازه آن ها، قابل تنظیم است و هیچ جای نگرانی ندارد. طراحی آن نیز به گونه ای است که دسترسی آسان را به هر طبقه فراهم می کند. این نوع قفسه بندی برای انبار کردن محصولات سنگین و حجیم، به کار گرفته می شود. معمولا پالت های آن به دو صورت دیواره دار و یا هم به صورت مسطح طراحی می شوند.

 

انواع قفسه بندی پالن راک

این نوع قفسه را با نام قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین نیز در بازار می شناسند. خیلی از افراد، این نوع قفسه بندی را با نمونه قبلی اشتباه می گیرند. اما قفسه بندی پالن راک، کاربرد بیشتری در انبارهای بزرگ تر دارد. معمولا هم این نوع قفسه بندی، برای انبار کردن وسایل و محصولات نسبتا بزرگ استفاده می شود. اما دقت داشته باشید که وزن این وسایل، نباید از حدی بیشتر شود. درست است که اندازه های بزرگ را می تواند در چنین قفسه بندی قرار داد، اما وزن زیادی را نمی تواند تحمل کند. معمولا پانل ها را روی کف هر ردیف قرار می دهند و سپس محصولات مختلف را روی آن ها نگهداری می کنند. برای این که نیروی انسانی بتواند اقلام مختلف را بین طبقات جا به جا کند، معمولا یکسری پله هایی برای آن ها تعبیه می شود. این پله ها به نیروی انسانی کمک می کنند تا به طبقات بالاتر دسترسی داشته باشند. یکی دیگر از ویژگی های این نوع محصول، می توان به قابل تنظیم بودن ارتفاع هر طبقه اشاره کرد. به طوری که براساس نیاز مشتری، هر طبقه را در رنج 2 تا 12 متر تنظیم می کنند. حداکثر وزن قابل تحمل هر طبقه معمولا 1800 کیلوگرم است.

قفسه بندی صنعتی راک

همانطور که پیش تر هم اشاره شد، قفسه بندی راک جزو مدرن ترین قفسه بندی ها عرضه شده به بازار است. انواع مختلف این قفسه بندی بیشتر به دلیل تحمل وزن بالایی که دارند، مورد استقبال قرار گرفته اند. قفسه بندی صنعتی راک از جمله انواع این قفسه بندی است که بیشتر هم برای کارگاه ها و کارخانه ها به کار گرفته می شود. این نوع قفسه بندی همانطور که از نامش پیداست، کاربرد بیشتری در صنایع مختلف دارد. به دلیل نصب آسان آن، محوبیتی بیشتر نسبت به سایر قفسه بندی ها موجود در بازار دارد. به علاوه، جابه جایی آن هم نسبت به سایر قفسه بندی ها آسان تر است. این یعنی شما می توانید به راحتی چیدمان یک سوله یا کارخانه را تغییر دهید.

تلفن خرید و سفارش قفسه راک چه شماره ای می باشد ؟
جهت خرید و سفارش انواع قفسه بندی راک با شماره موبایل 09124866548 تماس بگیرید.
ارسال و نصب قفسه راک به چه صورت می باشد ؟
ارسال قفسه بندی راک به صورت رایگان و فوری انجام می شود . هزینه نصب قفسه راک معمولا 10 درصد فاکتور می باشد.
کدام نوع قفسه بندی راک برای من مناسب است ؟
جهت مشاوره و انتخاب بهترین نوع قفسه راک با ما تماس بگیرید.
قیمت قفسه راک چند است ؟
قیمت قفسه راک با توجه به حجم درخواستی و جنس مورد نظر متغیر می باشد.
تعداد بازدید این مطلب : 1864
تماس با ما
آدرس: میدان حسن آباد، روبه روی درب آتش نشانی ، پلاک 3
موبایل : 09124866548 - 09122167813
تلفن : 02166701410 - 02166711464
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز فروش تجهیزات فروشگاهی در تهران می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح